Výstavy/Shows

10.1.2009 Hanácká národní výstava psů Olomouc, mezitřída, rozhodčí Zdenka Jílková (CZ)

V Olomouci jsme byly celkem brzo, proto jsme zabraly výhodná místa právě včas, u kruhů nebylo moc prostoru. Před námi byli ještě curly coated retrievři, posuzování začalo včas a i když šlo pěkně rychle paní rozhodčí byla hodně pečlivá. Každého pejska důkladně prohmatala, nechala proběhnout, na přání i změřila. Upřednostňovala mohutnější psy, takže někteří odešli s jiným hodnocením než čekali. Týna se paní rozhodčí moc líbila, litovala, že nám musí kvůli nožce dát VD, ale posudek máme opravdu krásný. Dokonce ohodnotila i pohyb jako moc hezký, což mě opravdu překvapilo. Na požádání Týně spočítala zuby a změřila výšku. V pořadí jsme tedy byly druhé. Koupily jsme pískacího růžového mišánka a šli se s Abbinkou a Bennetem proběhnout a vyfotit do parku:o).

Posudek:

18ti měsíční fenka, s výbornou hlavou, typické oko, ucho, nůžkový skus, pevný dobře utvářený hřbet, dobré rameno, lopatka, výborná horní linie, typicky nesený prut, po zranění levé zadní končetiny.

Kohoutková výška 59cm, chrup úplný.  

From show (very good 2, middle class):

18 months old bitch, excellent head, typical eye, ear, scissor bite, compact good formed back, good shoulder, shoulder blade, excellent topline, typical tail set, after left-back leg injury. Hight 59cm, complete denture.

Týna tímto splnila všechny podmínky k uchovnění.

17.8.2008 Mezinárodní výstava psů Duodanube Bratislava, třída mladých

rozhodčí: Wierzchowska - Wieremiejczyk Malgorzata (PL)

S Idou a Abbi a s Petrou jsme časně ráno vyrazily směr jih. Na výstavišti jsme prošly obvyklými procedurami (pro mě vše poprvé:o) a utábořily jsme se hned vedle Káji a Honzy s holkami (Shiny a Brixie). Před námi se vystavovalo ještě osm basetů - docela vtipný rozdíl vidět ty dvě plemena vedle sebe - a samozřejmě všichni psi. Paní rozhodčí posuzovala sice rychle, ale důkladně, takže jsme po jedenácté odcházely z kruhu se známkou VD a pěkným posudkem. Naše kámoška Abbinka zažila svůj hvězdný den, když pod vedením Peti vybojovala V1 CAC CACIB. Po výstavě jsme ještě šly na procházku s Vandou, Tomem a Ronem kolem Dunaje a totálně vyplivnuté psice spaly celou cestu až domů (foto z kruhu Madaja).

Posudek:

Výborný typ, velmi pěkná hlava a krk, dobrý přední postoj, na levé zadní noze má problém kvůli zranění, proto není správný pohyb.

From Show (very good, youth class):

Excellent breed type, very nice head and neck, good front, on left-back leg problem after the injury, so not correct moves.